0

Başbakanımızın İstanbul Mitingi !

Sayın Başbakanımız dün Kazlıçeşme’de halka seslendi. Türk siyasi tarihinin en kalabalık mitinglerinden birisiydi doğrusu. Başbakanımızda bu mitinge özellikle hazırlanmış. Müthiş bir donanımla vatandaşın karşısına çıktı. Mitingin başından sonuna kadar bütün cümleleri özenle seçilmiş, etki seviyesi yüksek cümlelerdi.
Özellikle de bu memlekete hayrı dokunmuş, vefat etmiş ve İstanbul’da kabri bulunan bir çok önemli şahsiyeti hayırla anması çok anlamlıydı.
Bu vesile ile aşağıda başbakanımızın bu önemli konuşmasını sizlerle paylaşarak, kendilerine bir vatandaş olarak şahsım adına teşekkür ederim.
İşte o konuşma…
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, İstanbul Kazlıçeşme mitinginde halka seslendi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayrağının renginden, hilalinden, yıldızından rahatsız olanlar bulunduğunu ifade ederek, ”Hakkari’de, BDP’nin eline CHP bayrağını tutturup, Türk Bayrağı’nı tutturamayanlar var. 12 Haziran onlara da hesap sorma günü olacaktır” dedi.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kazlıçeşme Meydanı’nda düzenlenen ”Büyük İstanbul Mitingi”nde eşi Emine Erdoğan ile birlikte sahneye çıkan Başbakan Erdoğan, vatandaşları selamladı. Bu sırada AK Parti’yi temsil eden turuncu, mavi ve beyaz renklerde balonlar uçuruldu.

”Seni, sevgiyle, saygıyla, en kalbi duygularımla, gönül dolusu muhabbetlerimle selamlıyorum” diyen Erdoğan, burada olan ve olmayan tüm İstanbullular’ı selamladığını söyledi.

İstanbul’un tüm ilçelerinin adını sayarak, muhabbetle selamladığını dile getiren Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in ”Canım İstanbul” adlı şiirinin ”Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar/Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar/Tarihin gözleri var, surlarda delik delik/Servi, endamlı servi, ahirete perdelik…/Bulutta saha kalkmış Fatih’ten kalma kır at/Pırlantadan kubbeler, belki bir milyar kırat/Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar; Güleni şöyle dursun, ağlayanı bahtiyar/Gecesi sümbül kokan Türkçesi bülbül kokan, İstanbul, İstanbul” dizelerini okudu.

Bu coşku için halka teşekkür eden Erdoğan, ”Aşkınız, sevdanız, tutkunuz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gittiği her şehirde enbiyayı, Ashab-ı Kiramı, alimleri, fazılları, arifleri, rahmetle yad ettiğini anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

”Gittiğim her şehirde gönüller sultanı insanlarla buluşmanın, onların bıraktığı şehirlerde onları hayırla yad etmenin gayreti içinde olduk ve bunu devam ettiriyoruz. Zira bize düşen bu ve bunu yapmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. İstanbul’da acizim. Hangi birini sayayım? Cihan padişahları Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Ulu Hakan Abdülhamit Han, gönül insanları Ebül Vefa’yı mı sayayım? Hz. Halid, Aziz Mahmut Hüdayi, Yahya Efendi, Karacaahmet, arkalarında yıkılmaz eserler bırakan Mimar Sinan, Yahya Kemal, Mehmet Akif, Necip Fazıl’ı mı sayayım? Büyük devlet adamları Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, elbette Hz. Yuşa, Ebu Eyyub El Ensari, ismini sayamadığım nicesiyle birlikte Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi üzerlerine olsun diyorum. Allah onlardan razı olsun, bu dünya güzeli şehri, hayatlarıyla olduğu kadar vefatlarıyla da şereflendirdiler, o güzel insanlara bir kez daha teşekkür ediyorum.”

-”BU YOL ÇİLE YOLUDUR, AMA BİLİYORUM SİZDE DE VEFA VAR”-

Başbakan Erdoğan, mitinge katılanlara ”Biliyorum bu sıcakta çok beklediniz. Biliyorum sıkıntı var. Gelirken bütün kardeşlerimin dağıldığını gördüm. Fakat bu yol çile yoludur, eza, cefa var ama biliyorum sizde de vefa var” diye seslendi.

Bu aziz şehrin insanlarına hizmet etmiş olmanın, bu şehre hizmetkar olmanın bahtiyarlığını yaşadığını dile getiren Erdoğan, bana bu şehre hizmetkar olma şerefini bahşettiği için Allah’a hamd ettiğini, bu görevi kendisine verdikleri için de halka şükranlarını ifade ettiğini söyledi.

”Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarına, ”Biz sizlerle gurur duyuyoruz” diye karşılık veren Başbakan Erdoğan, ”Ben bu şehirde doğdum. Aziz İstanbul’da büyüdüm. Ben bu şehrin insanı nasıl ağlattığını da biliyorum, nasıl güldürdüğünü de…” dedi.

Bu sırada katılımcıların dev bir Türk bayrağı açması üzerine Erdoğan, şöyle konuştu:

”Yine sürprizler var galiba. Fakat bu bayrağın renginden rahatsız olanlar da var. Hilalinden rahatsız olanlar var. Yıldızından rahatsız olanlar var. Hakkari’de, BDP’nin eline CHP bayrağını tutturup, Türk Bayrağı’nı tutturamayanlar var. 12 Haziran onlara da hesap sorma günü olacaktır.”