0

Hayır ! Diziler bizi temsil etmiyor !

Bu akşam Kanal D’nin ana haber bülteninde bir haber izledim. Haberin içeriği öyle bir verildi ki sanki dünyanın en gururlu işini yapmışız. Neymiş efendim Kanal D dizilerini tam 42 ülkeye satmış, Arap dünyası dahil Amerika başta olmak üzere bir çok batı ülkesinde Türk dizileri seyrediliyormuş.  Doğan TV Ceo’su bilmem kimin yaptığı bu açıklamada yine şunları ekledi “Türkiye’de diziler Türk milletini temsil ediyor. Eskiden kendimizi dünyaya tanıtamıyorduk, şimdi ise diziler sayesinde tanıtıyoruz” şeklinde ifadesi çok komik ve endişe verici.

Ya kardeşim siz bu milleti hala tanıyamadınız.

Allah aşkına hangi dizi bizim gelenek göreneklerimizi temsil ediyor. Aşk-ı Memnu mu Küçük kadınlar mı? hangisi, yoksa Show TV ‘de yayınlanan Dini nikahla dalga geçen Melekler Korusun dizisi mi. Yok kardeşim yok, bunların hiç birisi bizi temsil etmiyor. Hiç birisi bizi anlatmıyor. Sadece siz kendinizi avutuyorsunuz. Bu dizilerin konusunu kimden nereden alıyorsanız gidin orada yaşayın, orada çekin dizilerinizi.

600 yıllık bir medeniyetin torunları olan bu millet, 1400 yıllık bir dinin çatısı altında barınan bu millet asla sizin bahsettiğiniz dizilerde ki gibi olmayacak.

Pis, iğrenç fikirlerinizi bu onurlu, şerefli aziz milletimize aşılamaya çalışmayın. Doğan TV Ceo’sunu ve onun gibi düşünen hiç bir zatı zungura saygı duymuyorum. Yeter artık bu milletle dalga geçtiğiniz.

Birilerinden Osmanlı tokatını yemeye ihtiyacınız var sizin.

Buradan tüm Dünya’ya haykırıyorum “Sizin izlediğiniz bu diziler bizi temsil etmiyor.  Size bizi temsil ettiğini söyleyen zihniyetler de sizden bunu bilesiniz. Çok isterdiniz gerçekten  bizi temsil etmesini. Ancak bizi temsil bir şey görmek istiyorsanız şöyle tarihin tozlu sayfalarını bir karıştırın bakalım. O millet, o gençlik hala burada…”

S