0

Gelin bu gece milad olsun !

Aman Allah’ım ne güzel bir gece, ne kadar huzurlu bir gece bu gece, gerçekten havası bile farklı geldi bana bu gecenin. Bu gece Regaib Kandili. Mübarek üç ayların başlangıcında kendimize çeki düzen vermemiz adına, mübarek  üç aylara temiz, huzurlu girmek adına, mübarek Ramazan-ı Şerife hazırlanmak adına çok anlamlı bir gece.

Gelin bu gece bir milad olsun. Hayatımızda ki bu güne kadar yaptıklarımızı bir kenara koyalım, kendimize bu mübarek üç ayların hürmetine yep yeni bir sayfa açalım. Belki de bu hayatımızda ki son Regaib kandili olacak, belki bir kez daha yaşayamacağız bu mübarek geceyi. Aynen Gazze gemisinde şehit olan 19 yaşında ki Furkan kardeşimiz gibi ya da yine aynı gemide şehit olan İbrahim abilerimiz gibi. Onlar bu üç ayları göremedi malesef, belki bizlerde bir sonraki üç ayları göremeyeceğiz kim bilir?

Gelin arkadaşlar, gelin gençler şöyle bir çeki düzen verelim. Evet doğrudur bugüne kadar çok hatalar yapmışızdır, çok günahlar işlemizdir. Ama unutmamak gerekir ki biz bir kuluz ve hatalar bizler içindir. İnsanlara rahmet olarak gönderilen Hz Peygamber’imizin yüzü suyu hürmetine af isteyelim yüce Yaradandan !