0

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

2015-kadir-gecesi-ne-zaman-kadir-gecesine-kac-gun-kaldi-30481Selamun Aleyküm,

Bir Ramazan ayının daha sonlarına geldiğimiz bugünlerde bu gece İnşallah Kadir Gecesini idrak edeceğiz. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin öncelikle tüm İslam Alemine hayırlı olmasını Yüce Rabbim’den dilerim.

Her Ramazan olduğu gibi  bu Ramazan’da dünya genelinde başta müslümanlar olmak üzere zulüm altında olan milyonlarca kardeşimizin acılı haberleri öğrendik, öğreniyoruz. Doğu Türkistan’da yaşandığı iddia edilen Çin Zulmü bu Ramazan’a damgasını vurdu. İddia dedim, çünkü Çin’de zulüm olduğunu belirten köklü bir kaynak yok. Sosyal medya sayfalarında kaynağı güçlü olmayan sayfalardan öğrendik haberler. Bazı güçlerin yaptığı algı operasyonu olabileceği kanaatindeyim.

Her neyse…

Eğer Çin’de Doğu Türkistan’lı müslümanlara bir zulüm yapılıyorsa Zalimler için Yaşasın Cehennem’den başka diyeceğimiz bir söz yok. Rabbim bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine yeryüzünde zulüm altında olan tüm insanlığı rahmetiyle yaklaşsın, zalimleri El-Kahhar ismiyle kahreylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle başta eşim, ailem, akrabalarım, dostlarım olmak üzere Tüm İslam Aleminin Mübarek Kadir Gecesini tebrik ederim.