0

Kanser Çubuğu

1401471175_Pano01_595796757

Bir çok kanser hastalığına sahip olmak için itinayla hemen hemen her gün ortalama bir paket olmak üzere, dumanı içine ağızdan çekilen, burundan bırakılan bir tür zehirli maddedir.
Halk arasında buna sigara dense de, uzmanlar kanser çubuğu demektedir. Sigara, düşmanımın bile boğazından uzak olmasını istediğim bir tür zehirdir.
İşte tam bu noktada son günlerde bir çok arkadaşım sigarayı bırakarak özgürlüklerine tekrar kavuştular. Sigarayı yeni bırakan bir kişiye her zaman derim “İçmezsen, sigara senin kölen, içersen sen onun kölesisin.” diye.
Lütfen sigaradan uzak durun “Öksürdüğü için doktora giden bir arkadaşıma yapılan doktoru tarafından yapılan yorum “Sen anneni, babanı, eşini sevmiyor musun? diye sorduğunda “Tabi ki seviyorum” diyen arkadaşıma “ Doktor tarafından verilen cevap “… seviyorsun, sevseydin sigara içmezdin, devam edersen 30 yaşında geniz kanseri olacaksın ve kısa zamanda sevdiklerinden ayrılacaksın” dedi.
TEBRİKLER ARKADAŞLAR
Son aylarda bir çok arkadaşım sigarayı bıraktılar, Sigarayı daha önce bırakan İbrahim A. ve Mustafa K. kardeşime, 29 Mart 2016 tarihi itibariyle bırakan Ramazan K. ve Sedat H. kardeşlerimi tebrik ediyorum. Rabbim sigarayı boğazlarından kessin inşallah.