0

Kürtaj ve Zina

Son günlerde sezeryan ve kürtaj konusunu hemen her saat duyar hale geldik. Hatta bir takım kadınlar kürtaş konusunda meydanlara çıkmaya başladılar. Meydanlara çıkan kadınların birisinin pankartında “Bedenime dokunma… Çocuk benim ister doğururum, ister aldırırım” gibi yazıları gördüğüm zaman çok üzüldüm ve bir o kadar da şaşırdım doğrusu. Böyle insanların anne olması, Anneliğin bilincinde olması imkansız. Böyle fikirlerden dünyaya gelen çocuklarında bunlardan farklı olması düşünülemez doğrusu.

Anne rahmine düşmesinin 22.gününde kalp atışı başlayan bir bebeğin keyfiyet üzerine canını almak insanlık dışı bir davranıştır.

Düşünüyorum da, kürtaj konusunu tartıştığımız bugünlerde aslında zina’yı da tartışmamız lazım, malesef bugün ülkemizde zina suç değil, Zina’yı tekrar suç kapsamına alır ve ağır yaptırımlar uygularsak kürtaj işi bugün bu kadar baş ağrıtmaz.

Ahlaki ve manevi çöküntü içerisinde olan gençliğimizin durumu gerçekten içler acısı. Bugün hastanelere malesef onlarca 18-25 yaş arası kız çocuklarımız kürtaj için başvuru yapıyorlar.

Bilmiyorum… Ama gençlik ve gelecek ile ilgili ciddi endişelerim var. Alkol’ün ve zina’nın serbest olduğu bir ülkede sağlıklı bir gençlik, temiz bir nesil hayal etmek çok zor.

Yüce Allah 1400 küsür sene önce Kuran-ı Kerim ‘de helal ve haramları hiç boşuna söylememiş.

Üstad bu konuyu tek cümle ile açıklamış “İmanın iktidar olmadığı bir yürekte, şeytan ihtilal yapar.”

Bu konuları bu ülkede tartıştığımız için utanıyor ve üzülüyorum…