0

PKK’nın Hayır Mesajı

 

        Haftasonu PKK’nın dağdaki terörist başı Cemil Bayık ve PKK Avrupa sorumlusu Rıza Altun’un Referandum kampanyasına “Hayır” lı yaptığı destek kampanyasını izledim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında atıp tutuyor.  Şöyle kararsız bir seçmen olsam sırf bu adamlar “Hayır” dediği için “Evet” derdim diye düşünüyorum.

         Peki kararsız seçmenlerin Hayır demesi dışında bu PKK ve buna yakın mihrakların neden Hayır dediğini sorgulamak lazım esasında. CHP, PKK ve türevleri şunu çok iyi biliyor. Eğer bu memlekette 2017 Nisan referandumunda EVET oyu çok çıkar ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi devreye girerse bu adamlar bir ömür boyu bu memlekette söz sahibi olamayacaklar. Dün istediklerini, devletten talep ettiklerini bırakın almayı bugünkü gibi talep dahi edemeyecekler. Bunlar bunun farkında ve bu yüzden büyük harflerle HAYIR çığırtkanlığı yapıyorlar.

         Türkiye, eyalete bölünecek yalanı

         Bir de  diyorlar ki sistem değişirse “Türkiye eyalete bölünecek” Külliyen yalan. Zaten fiili olarak kısmen uygulanan Cumhurbaşkanlığı sistemi eğer Evet çıkarsa yasalaşacak ve milletle barışık olmayan siyasi ve ideolojik fikirler tarihin tozlu sayfalarında darbeci ve hain olarak anılacaktır.

         Kimlerin ne dediğine bakıyorum

         Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi referandumu için tepe noktalarda kimin Evet, kimin hayır dediğine bakıyorum. CHP hayır diyor, PKK hayır diyor, FETÖ hayır diyor. ABD, AB, cart curt hepsi hayır diyor. Evet demek için sadece bunlara bile bakmak yeterli diye düşünüyorum. İnanın PKK’lı o şerefsizlerin Hayır kampanyası videosunu izleyince tüylerim diken diken oluyor.

         100 yıllık saltanatları yıkılacak

         Cumhuriyet Dönemi ile birlikte saltanat kuran ve bu milletin milli ve manevi dinamikleri ile bir türlü barışamayan, tüm iktidarlarını darbeyle kazananlar biliyorlar ki bir kez daha buna teşebbüs dahi edemeyecekler. Biz bunların bir telefonu bile düzgün kullanamadıklarını biliyoruz.        

         Lafın özü; kendilerine emanet edilen basit bir telefona bile 1.2 milyon lira fatura getiren, belediyelerin kendi meclis üyelerinin de imzası ile kurduğu müdürlükleri eleştiren bu zihniyetin milletin lehine bir karar verdiğini tarih bu güne kadar yazmamıştır.

         Vesselam…