0

Sancısız olacak mı? Hayır!

                Türkiye olarak yine tarihi günlerden geçiyor, tarihi virajlardan dönüyoruz. Son günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan Anayasa değişiklik paketi oylamasını hayretle izliyoruz. Ve izlerken adeta kanımız donuyor. Türkiye’nin en demokratik yeri olması gereken Gazi Mecliste CHP milletvekilleri adeta bir terör yapıyor. Halkın önüne gelecek, referandumla halka sorulacak bir paketten bu kadar korkulması anlamsız.

                Siz Halkınıza Güvenmiyor musunuz?

                Anayasa Referandumu ile halkın önüne gelecek bir paketten çekinmeniz, mecliste Ak Partili milletvekilleri ile yumruk yumruğu birbirinize girmeniz bu millete yapılan saygısızlıktır. Bırakın bize, biz cevabını verelim.

                Cumhurbaşkanlığı Sistemini sonuna kadar destekliyorum            

                Başkanlık sistemi ile içerikle gittikçe netleşiyor ve kamuoyu ile paylaşılıyor. Yıllardan beri bir çok siyasetçinin hayali olan Başkanlık sisteminin gelmesini sonuna kadar destekleyenlerdenim. Hele ki mecliste bu terörü gördükten sonra, halka bile gelmesini engelleyecek kadar gözü dönmüş bir grubu gördükten sonra pastanın ne kadar büyük ve ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyorum.

                Kıyamete kadar bir daha iktidar olamayacak.

                Bu sistemle beraber bu toplumun çimentosu olmayan, birleştirici gücü olmayan, milli ve manevi dinamiklerine ters düşecek hiç bir isim bu milletin başına Başkan, Cumhurbaşkanı olarak gelemeyecek. Milletiyle barışık olmayan bir zihniyet bu ülkenin yönetiminde etkili söz sahibi olamayacak. İşte bugün meclisteki kavganın büyüklüğünün asıl sebebi de budur diye düşünüyorum.

                Sancısız olacak mı? Hayır!

                Girişte de belirttiğim gibi Türkiye bir tarih yazıyor. Belki de en son bu tarihi 200-500-1000 yıl önce yazmıştır. Haliyle her zaman olduğu gibi bugünlerde kolay ve sancısız geçmeyecektir.

                Döviz ve altının yüksek oranda artışını matematiksel olarak hesaplayarak anlamaya çalışanlar bu sancının kıymetini anlayamazlar. Bugün 15 Temmuz’da emellerine ulaşamayan güçler ekonomik darbe girişimi yapmaktalar. Biz bunun farkındayız. Sadece ekmek yeriz bu ekonomik darbe girişimine dolar yükseliyor, altın yükseliyor, ülke batıyor… algıları ile bu oyuna gelmeyiz. Senin deden bu topraklarda söz sahibi olurken her şey güllük gülistanlık değildi.

                Rabbim ülkemize ve milletimize selamet versin. Gelecek güzel günlerinde sancılarını çektiğimiz bugünlerde birlik, beraberlik ve kardeşlik nasip etsin. Bu ülke hepimizin ve yıllar sonra ilk defa dünyada söz sahibi olmaya başladık.

                Son olarak hep diyorlar ki “Recep Tayyip Erdoğan’dan önce bu ülkede hiç bir sorun yoktu, her şey normaldi” El-Cevap : “Çünkü bu ülkeyi o zamanlarda onlar yönetiyor, onların dediği oluyordu. Neden sorun olsun ki”

                Vesselam…