1

“Sarayburnu Mahallesi” ismi teklifi!

Sarayburnu Camii…

Karadeniz sahilinin incisi konumundaki camiinin adıdır Sarayburnu Camii. Giresun’un Bulancak ilçesinin batısında ki Sanayi Mahallesi’nde Karadeniz sahilinde tamamen taştan yapılmış, 5000 kişi kapasiteli camiidir.

Hergeçen gün Bulancak’ın simgesi haline gelen Sarayburnu camii ilçemize önemli katkılarda bulunmaktadır. Bir çok turistin gelip geçtiği yol kenarında bulunan camiiye hergün onlarca turist şimdiden ziyaret eder duruma geldi.

Sarayburnu Camii’ni içerisinde barındıran Sanayi Mahallesi isminin artık çok klasik olduğu, içinde Bulancak ve Karadeniz’in simgesini (Sarayburnu Camii’ni) taşıyan bir mahalleye bundan sonra isim olarak ancak o simgenin adı yaraşır.

Sanayi Mahallesi adının Türkiye’de hemen her ilde ve bir çok ilçede kullanıldığı ve çok sıradanlaştığı gözler önündedir. Bu vesile ile hem Sanayi Mahallesi’nde yaşayan bir mahalle sakini olarak hem de Bulancak’lı bir vatandaş olarak  Sanayi Mahallesi adının Sarayburnu Mahallesi olarak değiştirilmesi hususunda yetkililere teklif sunmak istiyorum. 2011 Türkiye’sine ve Bulancak’ına böyle bir isim çok yakışır.