0

Türk Ordusunun Fetih Ruhu!

fethiruhu

Bin yıllık şanlı tarihimizin güçlü ordusu bir kez daha fetih ruhu ile mazlum coğrafyalara bir kez daha sevgi, barış ve huzur götürdü. Bir hafta öncesinde Mehmetçiğimiz tarafından sınır ötesi bir hamle yapılarak Cerablus ve çevresinde terörist temizliğine başlandı. Gaziantep’te bir düğüne saldıran ve düğün evini cenaze evine çeviren DEAŞ Terör örgütüne yönelik kapsamlı bir temizlik başladı.

GURURLUYUZ

Dünya, demokrasi adı altında işgal yapmaya alışmış ordulara alışkın. Demokrasi ve huzur adı altında kan ve gözyaşı döken ordular zaten halen daha dünyanın mazlum coğrafyalarına kan ağlatıyor.

Öyle bir ordu düşünün ki, kendi topraklarına girilen vatandaş “Allah sizden razı olsun, iyi ki siz varsınız” diyor. Bu gurur Türk Milleti olarak bize fazlasıyla yeter. Çok uzun zamandır ilk kez tanklardan kaçan değil, tanka sevinç gözyaşları ile el sallayan bir görüntü gördük.

PEKİ NE OLACAK?

Mehmetçik, Cerablus’a girdi, bir haftadır orada temizlik yapıyor. Cerablus’tan Menbiç’e (30km), Menbiç’ten de El-bab (55 km) kentine ilerleyecek. Bu bölgelerde yani Fırat’ın batısı dediğimiz bölgelerde YPG IŞİD ve DEAŞ’tan temizlenmiş bir bölge oluşturacak. Oluşturulan bu bölgenin güvenliği Özgür Suriye Ordusu tarafından sağlanacak ve Türkiye’de sınırdan bu orduyu koruyacak. Hazırlanan bu güvenli bölgeye Türkiye’de yaşayan mülteci Suriyeliler yerleştirilecek. Böylelikle Suriyeliler kendi vatanlarında huzurlu ve güvenli yaşamış olacaklardır.

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN!

Esnaflar dükkânlarını açtı, yıllardır beklenen huzur mazlum topraklara geldi. Cerablus halkı “Allah Türkiye Devletinden razı olsun. Allah Cumhurbaşkanımızdan, Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” sesleri ile yükseltiyor seslerini.

ŞANLI DEVLET OLMAK BUNU GEREKTİR

Hafta içi Bulgaristan Başbakanı “3 milyon Suriyeliyi bakan Türkiye’nin yanında biz 6 bin Suriyeli mülteciyi bakamıyorsak Türkiye’ye bağlanalım” dedi. Bu meseleyi herkes anlamaz ama bizim bin yıllık devlet geleneklerimizde mazluma, aman diyene her zaman kapımız açıktır. Sayılarının bir önemi yoktur. Dini, dili, ırkının hiçbir önemi yok biz milyonlarca ‘aman’ diyene kapımızı açtık ve en güzel şekilde misafir ettik. Rabbimin de bunu Türkiye’nin sadakası olarak kabul ettiğini ve biz çok beladan (15 Temmuz İşgal gecesi) koruduğunu düşündük.

Rabbim ordumuzun yardımcısı olsun. Ordumuzu muzaffer eylesin. Ülkemize ve gönüllerimize yeni fetihler nasip eylesin inşallah. Şu anda devletimizin ve hükumetimizin üst kadroları arasından birlik ve beraberlik bu kadar sağlanmışken siyasi düşüncemiz ne olursa olsun yukarıdaki birlik söylemlerine destek olmalıyız. Hepimiz aynı gemideyiz, bu gemi su almaya başlarsa hepimiz boğuluruz.

Şu anda dünyanın Siyonist terörist lobileri Türkiye’ye top yekûn savaş açmıştır. Düşman içte ve dışta piyonlar aracılığıyla her yerden saldırmaktadır. Ve tek hedef var TÜRKİYE. Bu sınavı hepimiz tek vücut olarak atlatmalıyız. Gündelik, küçük siyasi tartışmaların içine girmeden Meselenin Türkiye olduğunu unutmamalıyız.