0

FETÖ’ye yapılanlar HDPKK’ya da yapılmalı

yargi

15 Temmuz işgal kalkışması sırasından itibaren bugüne kadar FETÖ’ye yapılanların bugün hiç bir ayrım yapmaksızın HDPKK’ya da yapılması hükumetimizin ve devletimizin boynunun borcudur. Demokrasi nöbetlerinde, Yenikapı’da İdam İdam İdam diye haykıran milletimizin isteği yabana atılmamalı. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meclis yasayı çıkarır önüme getirirse, imza atarım”  şeklinde dediği söz üzerine meclisin derhal tatilden çıkıp İdam cezasını meclisten geçirmesi gereklidir.

“Bana ne Amerika’dan, Bana ne İsrail” den deme vakti geldi. 

Artık Avrupa Birliği uyum yasalarının canı cehenneme. Bu saatten sonra bu aziz milleti arkasına alan devletimiz arkasına bakmadan bu milleti terör belasından kurtarması gerekiyor. Bugün Cizre’de güvenlik güçlerimize belediye aracı ile yapılan bombalı saldırıdan sonra HDP’li Belediyenin başkanı halen daha nasıl olur da görevinde kalır. İç İşleri Bakanlığımızın derhal teröre destek veren, yanından yöresinden, yakınından, gönlünden geçen herkesi görevden alması ve meclisin çıkaracağı idam cezasına kadar tutuklaması lazım.

Siyasi partilerin kapatılmasına karşı olan birisi olarak mecliste terör sevici HDPKK’nın bir an önce yargılanması ve mümkünse kapatılması ve vatan hainliğinden yargılanması gerekiyor. Millet olarak devlet ve hükumetimizin bu konuda atacağı her adımda tıp ki 15 Temmuz gecesi olduğu gibi yanında oluruz.

Emniyet Müdürlüklerinin güvenlik önlemleri artırılmalı

HDPKK artık yöntem değiştirdi. Doğrudan sıcak çatışma yerine canlı bomba ya da bomba yüklü araçlarla doğrudan Emniyet Müdürlüğü ya da Jandarma gibi binalara saldırıyor. Özellikle müsait olan, kırsalda ki bu binaların 500 metre yakınına kadar hiç bir sivil aracın yaklaştırılmaması gibi önlemler alınması gerekiyor.

Allah devletimizin, milletimizin ve güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsunç Millet olarak çok zor günlerden geçiyoruz.

Ubeydullah Göktekin
Hep Düşünür Bazen Yazar