0

ve BİM’de Mobil dünyaya adımını attı!

Evet yanlış duymadınız. BİM kendi GSM operatörünü kurmak için harekete geçti. Önümüzdeki günlerde BİM mağazalarında BİMcell markalı GSM hatları raflarda yerlerini alacak.

BİM’in ilk etapta Avea altyapısını kullanarak müşterilerine hizmet vermesi bekleniyor. Beklenildiği gibi ucuz hizmet politikasıyla ilerleyecek olan BİMcell’in gelecekte kendi altyapısına sahip olması da şirketin planları arasında yer alıyor.

BİMcell ilk etapta ön ödemeli hatlarla müşterlerinin karşısına çıkıyor. 39 TL ücret ile satılacak hatlara BİM müşterileri 5, 10, 20, 30 TL’lik kartlar ile yükleme yapabilecekler. BİMcell müşterilerinin telefon numaraları 551 kodu ile başlayacak.

Peki BİMcell’in konuşma, SMS ve internet ücretleri ne olacak?

BİM’in fiyatlandırmadaki politikası düşük fiyat, basitlik ve şeffaflık üzerine. Müşterilerine basit ve koşulsuz tarifeler sunacak olan BİMcell’de her konuşmada geçerli olacak tarife: 6 saniye 1 kuruş. Bununla birlikte BİMcell’in 100 SMS’i 4 liradan ücretlendirmesi ve internet hizmetini 100 MB – 8 TL, 500 MB – 9 TL ve 1 GB – 14.5 TL tarifeleriyle müşterlerine sunacak olması konuşulanlar arasında.

BİM’in Türkiye genelinde sahip olduğu 3350 mağazalık dev ağ, BİMcell’in yaygınlaşması için oldukça önemli. Basitlik ve düşük fiyat stratejisi üzerinden yol alacak bir BİMcell’in hedef kitlesinde cep telefonu giderleri az olan kullanıcıları hedefliyor.

Bu arada Bimcell Avea alt yapısını kullanmaktadır.