0

Yeni Türkiye’nin yöneticileri

yoneci

Son yıllarda Yeni Türkiye kavramı çok hoşuma gidiyor. En kısa özetle Darbecilerin Türkiye’sinden, Milletin Türkiyesine geçişin bir sembolüdür. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra bir kez daha anladım Yeni Türkiye’nin filizlenmesini. Yaklaşık 90 yıl aradan sonra millete ait bir Türkiye filizleniyor. Öyle bir Türkiye’ki darbe girişimlerine birle artık doğrudan millet cevap veriyor. O gün bugün millet meydanlarda, devlet-millet el-ele gönül-gönüle kenetlenmiş vaziyette.

Yeni Türkiye’de neler var?

Benim bu süreçte en çok dikkat ettiğim konu, devletle milletin kucaklaşması. Aynı duyguları paylaşması, köylüsünden, valisine kadar aynı amaca hizmet etme bilincini kavuşması. Dört akşamdır meydanlarda Demokrasi nöbeti tutuluyor. Kundaktaki bebekten, yolda yürüyemeyen dedeme kadar herkes geleceğimiz için, mutlak aydınlığımız için nöbet tutuyor. Zaman zaman devlet büyükleri geliyor ve vatandaşa sesleniyor. En çok dikkatimi çeken hususta tam olarak burada. Neredeyse bütün devlet büyükleri tam özlenen Yeni Türkiye’ye yakışır duruş sergiliyorlar.

Bir Belediye Başkanı düşünün, darbe girişim saatlerinden itibaren meydanlarda, halkının içinde. Halkı ile birlikte sabahlara kadar nöbet tutan bir başkan. Yine İlçe Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdürü, Ak Partinin İl Başkanı… hepsi ama hepsi “Hakk-ı üstün tutmanın” önemiyle başladı konuşmalarına. Hele Giresun Valimiz Sayın Hasan Karahan “Biz milletimizin yanındayız, devletimizin de emrindeyiz. Cumhurbaşkanımızın da yanındayız. Allah bizimledir. Geceniz mübarek olsun. Nöbetiniz kutlu olsun” dedi. Sayın valimizin konuşmalarının her bir hecesini ayrı ayrı tebrik ederim. Bir zamanlar karşısında selam durulan, korkudan konuşulamayan, selam dahi verilemeyen valilerden, halkın içinde, millet gibi düşünen inançlı, azimli, vakurlu valilere/yöneticilere geldik.

Allah devlet yöneticilerimizden razı olsun!

Böyle inançlı, azimli ve dirayetli yöneticilerimizi görünce gurur duyuyorum ve özlenen Yeni Türkiye hedefimize hızla yaklaştığımızı düşünüyorum. Müslümanların iş başına gelmesi, milletin menfaatlerini üstte tutması. Millete hizmetin Allah’a hizmet olduğunu bilmesi, Allah’a hesap verme bilincine sahip ve bu uğurda çalışamalar yapan yöneticiler…

Birde Eski Türkiye’nin darbeci/hain/çeteci/işbirlikçi/cuntacı yöneticileri ve temsilcileri var ki! Onlar en son 15 Temmuz gecesi ortaya çıktı. Bunlar Eski Türkiye’nin alışkanlıklarından kurtulamamış olmalılar ki hala bu millete tasma takmaya çalışıyorlar…

Müslümanları siyaset ve devlet yönetiminde zirveye taşıyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.