0

Yeni Türkiye’nin doğum sancıları!

           doğum

15 Temmuz Darbe kalkışmasının ardından Türkiye olarak tam bir dönüm noktasına girdiğimizi düşünenlerdenim. Tarihte başarılı darbe girişimleri ile ünlü olan Türkiye’de son iki darbe girişimi güçlü bir devlet-millet işbirliği ile başarıya ulaştırılmamıştır. 17-25 Aralık, 27 Nisan E-muhtırası ve 15 Temmuz Darbe Kalkışması ile Türkiye her geçen gün bu süreçlerden güçlenerek çıkmaktadır.

            HAMD OLSUN!

            Devlet ve millet işbirliğinin sımsıkı perçinlendiği bu günlerde vatansever millet olarak adeta tek yürek olduk. Onbir gündür Türkiye’nin tüm meydanları sabahlara kadar hınca hınç dolu. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun vatanseverler, vatan hainlerine karşı tek yürek oldu. Hiç bir partinin konuşulmadı bugünlerde sadece vatanseverler- vatansatarlar mücadelesi devam ediyor.

            ÜLKÜCÜ CAMİAYA SELAM OLSUN

            Her zaman olduğu gibi Türkiye’nin en kritik günlerinde Devletin ve Hükumetin yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi bir kez daha tebrik ediyorum. Bir kez daha devlet adamlığı duruşunu sergilemiş ve bir avuç hain çete örgütüne ilk dakikalardan itibaren tepkisini koymuştur. Yine Bulancak Meydanlarından meydanları boş bırakmayan MHP İlçe Başkanı yönetimine, üyelerine ve sevenlerini bir kez daha yürekten alkışlıyorum

            BU MİLLET, ÜLKÜCÜ VE MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERDEN HİÇ İHANET GÖRMEMİŞTİR.

            Tarihte bu memlekete hep belirli, dış mihraklarla yürek bağı olan cemaat, topluluklar hainlik yapmıştır, kimisi sözde destek vermesine rağmen Taksim’de düzenlediği mitingde terör örgütünün adını bile anamamıştır. Buna karşın tarih boyunca bu millet Ülkücü ve Milli Görüş kökenli gruplardan hiç bir zaman ihanet görmemiştir. Bugünkü yöneticilerimizin bu gerçeği göz ardı etmemesi çok önemlidir.

            TÜRKİYE, DÜNYANIN SÜPER GÜCÜ OLMA YOLUNDA!

            Türkiye olarak bu kritik günlerde, Yeni ve Güçlü Türkiye’nin doğum sancılarını çektiğimiz aşikardır. 15 Temmuz Darbe girişimi sadece Fetullah Terör Örgütünün tek başına yapacağı, planlayacağı bir ayrıntı kesinlikle değildir. Bir üst akılın olduğundan hemen herkes hemfikirdir diye düşünüyorum. Bugünlerde milletçe el-ele bir bütün olursak, birbirimizi ayrıştırma yerine birleştirmeye gidersek, Cumhurbaşkanımız-Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar meydanları boş bırakmaz isek Yeni ve Güçlü Türkiye’nin gelecekte dünyanın söz sahibi süper bir güç olacağından hiç şüphem yok. Mazlum coğrafyaların umudu olan Türkiye’ye bugünlerde herkes gıpta ile bakmaktadır. Bir an önce Avrupa Birliği üyelik başvurumuzdan vazgeçmemiz gerektiğini düşünenlerdenim. Kendi yolumuza bakmalıyız. Artık bize Avrupa Birliği gibi küçük, amaçsız, vizyonsuz bir birlik yetmeyecektir.

            Bu duygu ve düşüncelerle Rabbim vatan için gözünü kırpmadan şehit olan, tankın altına yatan, öleceğini bile bile namlunun ucuna yüreyen yürekli yiğit asker, polis ve vatandaşlarımıza  Yüce Âllah’tan rahmet diliyorum. Döktüğün kanlar Yeni Türkiye için atılan tohumların filizlenmesine vesile olmuştur.