0

Zeynep kardeşimin nişanı

Bu akşam bir ilki gerçekleştirdik.

Hamd olsun çok güzel bir akşam oldu gerçekten. Büyük ailemizin ilk nişanını büyük halamın büyük kızı Zeynep kardeşimiz ve  Mustafa kardeşimizle birlikte kıydık.

Her iki ailenin de kocaman bir aile olduğu zaten katılımdan belli oldu. Sade ve gösterişsiz bir şekilde hazırlanan nişan programı kız evinde gerçekleştirildi. Ev nişanı olmasına rağmen 100’ün üzerinde katılım vardı.

Nişan izlenimlerime gelince, bence en önemlisi kıymetli Mustafa kardeşimizin güleryüzü bu akşam görülmeye değerdi bence. Normalde damatlar ilk başta çok sevilmez ama ben doğrusu sevdim. Nişan Zeynep kardeşimizin dayısı, benimde muhterem babam olan Seyfi Hoca’nın konuşması ile başladı. Evlilik ile ilgili önemli bilgilerin altını çizen Seyfi Hoca kısa konuşmasının ardından Nişan yüzüklerini takmak üzere her iki tarafın dedelerini yüzükleri takmak üzere ortaya davet etti. İkramların ardından program yine aile büyüğümüz Kıymetli hocamız Raif Hoca’nın mükemmel duası ile son buldu.

Böylelikle büyük aile kadromuzun ilk nişanını yapmış olduk. Allah’ın izniyle geride daha onlarca nişan ve düğün ailemizi beklemektedir.

Bu vesile ile Zeynep ve Mustafa kardeşimize şimdiden hayırlı olsun dileklerimi sunarım.