0

15 yıllık bir devir kapandı!

Bugün tarihi bir gün…

15 yıllık korku imparatarloğunun yıkıldığı günün adıdır 30 Mart,

15 yıldır gençlerimizi milli ve manevi duygulandıran yoksun bir şekilde yetiştiren eğitim sisteminin bittiği günün adıdır 30 Mart,

ve Elhamdulillah yeni eğitim sistemi olan 4+4+4 artık resmen yasalaştı. 28 Şubat’ın eseri olan içi boş eğitim sistemi olan 8 yıllık kesintisiz eğitim sistemi nihayet sona erdi. Bu saçma sapan eğitim sisteminin bir mağduru olarak Allah’a sonsuz hamd ediyorum. Kardeşlerimiz, gelecek nesil artık daha güzel bir eğitim sistemi ile eğitim alacak. Ve 8 yıllık kesintisiz eğitimi sadece “Vay be Türkiye ne günlerden geçti” şeklinde hatırlayacağız.

Gelen bu yeni sistemle artık Kuran-ı Kerim ve Hadis dersleri seçmeli ders olacak. İsteyen eğitimin ikinci kademesinden itibaren Kuran-ı Kerim ve Hadis dersleri gibi derslerle dini ve manevi değerlerine değer katacak. Elhamdulillah.

Yine bu sistemle artık Katsayı engeli, katsayı eşitsizliği gibi kavramlarla karşı karşıya kalmayacağız. Katsayı kavramı tamamen kanundan çıkarıldı.

Ama unutmayacağız!

15 yıldır bu asil millete bu asilsizlerin neler çektirdiğini…

Ellerinden Kuran-ı Kerim öğrenme yetkilerinin alınan gençlerin yaşadıklarını…

Torununa Kuran-ı Kerim öğreten dedelere neler yapıldığını…

İkna odalarında yapılanları…

UNUTMAYACAĞIZ…

Artık yeniden güneş doğuyor. Artık yeni bir çağ başlıyor.

Bu akşam Başbakanımızın tarihi konuşmasının bir kısmını dinledim. İnanın dinlerken tüylerim diken diken oldu.  1000 yıl sürecek denilen 28 Şubat ve etkilerini sadece 15 yılda ortadan Başbakanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

ve sadece Elhamdulillah diyorum içten, en içten duygularla.

Bu tarihi günün tüm ülkemize, tüm vatandaşlarımıza, gelecek nesillerimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.