0

Alternatif yılbaşı programı

Yılbaşının yaklaşmasıyla çevremizdeki arkadaşlarımızda bir hareketlilik başladı. üniversitelerin kampüslerinde, gençlerin takıldığı ortamlarda kafamızı nereye çevirsek bir yılbaşı afişi görebiliyoruz. Geçen afişlerin bir tanesini inceledim ; Yılbaşı gecesi Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde, sabaha kadar sınırsız bir eğlence, alkollü alkolsüz içecekler, iki kişilik özel odalar ve daha neler neler. Ücretide 150-200 tl arası değişiyor ki bunu da kredi kartına 12 taksite kadar bölüyorlarmış.

Gerçekten gençliğin durumu çok acı, geleceğimiz çok vahim. Bu yılbaşı kutlamaları ne dinimizde, ne de Türk örf adetlerin de var.

Bu kadar rezilliğin diz boyu olan bir gecede ülkemizde bu tarz etkinliklerle öne çıkan Anadolu Gençlik Derneği Gençlerimizi yani bizleri Kur’an’la buluşturuyor. Mekke’nin Fethinin 1380. yılı olarak kabul edilen bu gecede “Mekke’nin Fethi ve Gençlik Gecesi” olacak.  Program tüm illerin kendi spor salonlarında olacak sanırım. Ben Konya’daki afişlerini gördüm. 31 Aralık 2009 tarihinde 100 Yıl Kapalı Spor Salonunda olacak. Saat 19:00 ‘da başlayacak ve gece yarısına kadar devam edeceğini umuyorum.

Düşünün ki aynı saatler de bir yanda sınırsız içki, sınırsız eğlence, sınırsız kadın kısacası sınırsız GÜNAH, diğer yanda ise Kur’an’ı Kerim, güzel bir seminer ve Ömer Karaoğlu konseri, kısacası Sınırsız SEVAP.

Gençlerimizi bu programa davet ediyorum. Lütfen bu saçma sapan yılbaşı kutlamalarından uzak duralım.