0

Konvoy geri dönüyor !

Geçtiğimiz haftalardan İngiltereden yola çıkan, bir hafta önce de Konya’mızdan geçen Filistin Özgürlük Konvoyu Sureye’den sonra Ürdüne geçmişti. Ürdün’ün Kızıl Deniz kıyısındaki Akabe limanında günlerdir Mısır’ın giriş izni vermesini bekleyen Gazze’ye Özgürlük Konvoyu Suriye’ye malesef geri dönüyor.

Bu müslüman ülkeleri anlamıyorum, nasıl olurda bebek katili İsrail’e yaranmak adına böyle bir çalışmanın önüne kesebiliyorlar. Mısır hükümetini buradan kınıyorum ve Yerin ve göğün yaratıcısına havale ediyorum. Öyle inanıyorum ki elbette bu zulmü gören, işiten bir yüce varlık var ki, O’nun vadettiği gün yakındır.

Ey İsrail size buradan sesleniyorum bir gün yok olacaksınız. Siz ve işbirlikçileriniz  bir gün hesap verecekler. Sakın o gün karşımıza çıkmayın…

Ey Mazlum Filistin her zaman yanındayız, her zaman dualarımız kalbimiz sizlerle…

İlgili Haber Metni :

Mısır duvarı aşılamadı, dört gündür Ürdün’ün Akabe limanında bekleyen Gazze konvoyu rotasını Suriye’ye çevirdi

Ürdün’ün Kızıl Deniz kıyısındaki Akabe limanında günlerdir Mısır’ın giriş izni vermesini bekleyen Gazze’ye Özgürlük Konvoyu Suriye’ye geri dönüyor.

Konvoy sözcüsü Zahir Biravi, Türk hükümeti elçisi ve Akabe’deki Mısır konsolosluğu arasında yapılan görüşmelerin ardından, konvoyun Suriye’ye dönmesine karar verildiğini açıklandı.

Türkiye Konvoyun, Gazze’ye en kısa yol olan Mısır’ın Nuveybe limanından giriş yapabilmesi için Kahire’yi ikna etmeye çalışıyordu.

Mısır ise konvoyun sadece Akdeniz kıyısındaki Ariş’ten girmesi konusunda ısrar etti.

Yardım konvoyunun Suriye’nin Lazkiye şehrine gideceği, oradan da Kahire’nin isteği doğrultusunda, Ariş’e geçeceği açıklandı.

Ürdün’deki konvoy temsilcisi Maysara Malas, “Umarız Mısır daha fazla engel çıkarmaz. İsrail’in Mısır’ın sadece siyonist devlete hizmet eden kararlarına müdahale etmesi çok talihsiz bir durum” dedi.

İsrail’in Filistin’e yönelik uygulamalarına sessiz kalan dünyanın dikkatini bölgeye çekmek ve uzun süredir dünyanın en büyük hapishanesi sayılan Gazze’deki ablukayı delerek mahsur kalan Filistinlilere yardım ulaştırmak isteyen Filistin gönüllüleri yedi ülkeyi geçmiş, ancak Mısır’a bir türlü giriş yapamamıştı.

Toplam 500 kişiden oluşan konvoyda 200 Türkiye vatandaşı bulunuyor. Diğerleri ise Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkeleri vatandaşları.

Konvoyun Suriye’ye dönmesiyle yolculuk yaklaşık 1000 km uzamış olacak.