0

Başörtülü arkadaşıma hakaret !

Bugün beni Ankaradan bir bayan arkadaşım aradı. Bir maruzatını bana ifade etti ve yardım istedi. Kendisi Ankara Özel bir dershane’de KPSS kursuna gidiyor.

Arkadaşımın ve  yanındaki arkadaşının hocanın derste bazı siyasetçiler hakkında hakarete varan ifadelerine karşı “Hocam lütfen derste siyaset yapmayın, belki biz sizin hakaret ettiğiniz insanları seviyoruz” şeklindeki tepkileri üzerine ders öğretmeni Erdem Cömert öğrencilere hakaret etmeye başladı. “Siz lanet insanlarsınız, örümcek kafalısınız. Çıkın dersimden. Ben size ders anlatmam” diyerek öğrencileri sınıftan kovdu. Öğrencilerin çıkmaması üzerine sinirlenen ders öğretmeni, diğer öğrencileri de alarak başka bir sınıfta ders işlemeye başladı.
Hakarete maruz kalan öğrencilerin anlattıklarına göre ders hocası Erdem Cömert, girmiş olduğu derslerde iktidar partisinin PKK ile işbirliği yaptığına ve ülkeyi perişan ettiğine dair propaganda yapıyordu. Sık sık Atatürkçü olduğunu vurgulayan Cömert, başörtülü öğrencilere Atatürk’ün resmini göstererek, “Kabulleneceksiniz, başka şansınız yok.” şeklinde tacizlerde bulunuyordu. Anayasa değişikliğinin yapılması halinde yargı diye bir kurumun kalmayacağını, Danıştay’ın “Danıştayyip”, Yargıtay’ın “Yargıtayyip” ve Sayıştay’ın da “Sayıştayyip” olacağını öne süren Cömert’in, AK Partili vekiller hakkında da “Bunların hepsi sahtekar. Aponun evini türbeye çevirmişler” şeklinde ifadeler ettiğini söylediler.

Arkadaşım  gerekli basın açıklamasını yapmış olup, ulusal basında da bu haber ses getirmiştir. Bende buradan sayın diyemeyeceğim erdem cömerti kınayorum arkadaşlar.