0

En büyük takipçimiz

Takipçilerle dolu bir hayatın içinde takipçi kasmaya çalışarak akıp gidiyoruz. İnstagram, twitter, tiktok, snap derken onlarca sosyal medyanın içinde binlerce, hatta on binlerce takipçi ile geçiyor günlerimiz. Bugün dijital medya okur yazarı olarak her gün günlerce içerik üretiyor ve bunları tüm takipçilere beğendirmeye çalışıyoruz.

Storylerimizi hangi takipçilerimiz izlemiş, kaç like almışız, kaç fav almışız..

Peki takipçilerimiz gerçekten bizi ne kadar takip ediyor ya da biz takip ettiklerimizi ne kadar takip ediyoruz. Takip demek, “birinin ardınca gitme ya da ardından gelme” anlamına geldiğine göre kimlerin ardından gittiğimize ve kimlerin bizim ardımızdan geldiğine çok iyi anlamak lazım.

Tüm bu takipçilerin için de öyle bir takipçi var ki, her an yanımızda ve tüm düşündüklerimiz başta olmak üzere paylaştıklarımız ve beğendiklerimize kendisi bizzat şahit. Hayatımızda hiç bir takipçi yok ki, düşüncelerimizi ve paylaştıklarımızı bizim söze ve paylaşıma aktarmadan önce bilsin. Bu öyle bir takipçi ki hiç bir sosyal medyada adı görünmemesine rağmen en büyük takipçimiz, Allah…

Bizleri beğendiren, sözleri söyleten, güzel içerikleri üretmemizi sağlayan, beğenilme arzusunu beğendirerek karşılayan takipçimiz. Bizi en çok seven, hiç kimsenin olmadığı yerde yalnızlığımızın sahibi olan Allah.. Peki bu takipçinin farkında mıyız? İlla twitter’da “Allah sizi takip etti” yazısını görmemiz mi lazım Allah’ın bizi takip ettiğine inanmamız için?

Bizi en çok seven, koruyan, en güvenilir takipçimiz

Tüm iyiliklerimizin, sevgilerimizin, muhabbetlerimizin yegane sahibi, varoluş sebebimiz, Allah. Burada “Allah bizi takip ediyor, görüyor, korkun ondan” anlamında demiyorum. Allah “bizimle, bizi seviyor ve bizi koruyor” anlamında diyorum. İnsanın güvenebileceği en güzel takipçidir Allah, İnsanın kendisini sevdiğinden emin olduğu, dedikodu ve gıybetini yapmayan, kendisini tüm unutmalarımıza rağmen bizi asla unutmayan, yalnız bırakmayan en güzel, en büyük takipçimiz Allah. Allah’ı korkulan, kaçılan, dikkat edilmesi gereken bir varlık olarak değil de sığınılan, güvenilen, sevgi ve merhamet sahibi bir sevda, bir aşk olarak görmek istemek lazım.

Düşünün arkadaşlar en sevdiğiniz, en büyük takipçiniz ve sizi çok seviyor. Sizin için sürekli yollar açıyor, her zorluğun ardından bir rahmet veriyor. Ve hayatımız boyunca üreteceğimiz en güzel içeriklerin en büyük şahidi. Yorulduğumuzda ferahlık veren, hastalandığımızda şifa veren, acıktığımızda rızık veren en güzel takipçimiz…

En büyük takipçimizi, ömrümüzün sonuna kadar takip etmek dileğiyle..

25.11.2022

Hep Düşünür Bazen Yazar