0

İstanbul-Çanakkale Gezisi !

ve beklenen gün geldi çattı. Yaklaşık 2 aydır bu organizsayon ile uğraşıyoruz. Bulancak Âb-ı Hayat Derneği olarak bu sene “Eğitim ve Kültür Etkinlikleri” kapsamında ilk gezimizi Sultan Fatih’in ve Seyit Onbaşının memleketlerine düzenliyoruz. Biz İstanbul ve Çanakkale ruhunu çok iyi biliriz. Bu vatan Sultan Fatih’in İstanbul’u fethetmesiyle, yüzbinlerce Seyit onbaşının Çanakkale’de şehit olması ile vatan olmuştur.

Bu sebeplerden dolayı Allah’ın izniyle Bulancak Âb-ı Hayat Derneği olarak 53 kişi ile bugün saat 14:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir çok tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edileceği İstanbul’da Eğitimci-Yazar Ali Erkan KAVAKLI ‘da gezimizde bizlere teşrif edecek. Ardından gece Çanakkale’ye geçerek Pazar günü Çanakkale’de şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. Allah’ın izni ile torunlarının memleketin başında olduğunu, hala zalimlerin, hainler var olduğunu ileteceğiz onlara. Ve içlerinin rahat olması gerektiğini, hala Peygamber neslinin var olduğunu dillendireceğiz onlara.

Geziden sonra sınavlarım için Mevlana diyarı Konya’ya geçeceğim inşallah. 3 günde 3 güzel şehirde bulunacağım için şimdiden çok mutluyum inşallah.