0

Kudüs’e dair 365 cümle

Tarih 17 Mart 2023 Cuma..

İHH’nın “GncAtolye” isimli güzel bir projesi sonucu Kudüs temalı bir ajanda siparişi etmiştik. İki farklı boyda Kudüs not kağıtları ve yine özenle hazırlanmış Kudüs temalı bir ajandası ulaştı bize. Gerçekten emeği geçen, hazırlayan katkı sunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu kadar güzel bir eseri sadece saklamak olmaz, hakkını vermek gerekirdi ve kendimce bir proje geliştirdim.

Ajandamı hemen elimin altında bulunduracağım yere koydum ve 365 sayfalık bölümüne “Kudüs’e dair 365 Cümle” projesi geliştirdim. Yine belirli aralıklarla bırakılmış not sayfalarına da genel bir değerlendirme notu bırakmayı düşünüyorum. İnsan en çok neyi anarsa ona dönüşür der büyüklerimiz. Yine Peygamber Efendimiz SAV “İki günü eşit olan ziyandadır” buyuruyor. Zaten yoğun dertlerimizin olduğu bir dünya hayatında akıp gidiyoruz. Şöyle bir kaç dakikamızı da düşünmeye, tefekküre ve sevdamıza ayırmak gerektiğini düşündüğüm için bu Bismillah dedim.

Böylelikle Kudüs’ü her daim gündemimizde tutmuş olacağım ve her gün en az bir kaç dakika Kudüs’ü düşüneceğim inşallah. Belki de tüm düşünceler vuslat gününde Kudüs’ün bize şahitliği anlamına gelecek. Kalemi tutabildiğim her gün bu projeyi sürdürmeyi planlıyorum Allah’ın izniyle. Son nefesimize kadar Rabbim bizleri istikametten alıkoymasın, O’nu bilip, yazmayı, anlatmayı bizden almasın inşallah.

Kudüs davası İslam davasıdır ve müslümanların en önemli davasıdır.

İnşallah proje sonunda Kudüs’e dair kurduğum tüm cümleleri bir yazı halinde sizlerle paylaşacağım. Hatta bu projeyi yaygınlaştırsak güzel olur aslında.

Peki sen en son İslam’ın davası Kudüs için ne zaman cümle kullandın?

Haydi gel sen de Bismillah de..

Not : Zaman zaman belirli aralıklarla bu yazıya süreçle ilgili bilgilendirme yapacağım inşallah ;)

17.03.2023

Ubeydullah GÖKTEKİN

Hep Düşünür Bazen Yazar