0

Mahalle İftarı Hazırlıkları!

Bu sene üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarımızın hazırlıkları hızla sürüyor. Yarın akşam (Perşembe) günü olacak Mahalle iftarımıza 500’ü aşkın davetlinin katılımını bekliyoruz.

Ramazan dördüncü gününe girdiğimiz şu dakikalarda eve daha yeni girdim. Yaklaşık on günden beri mahalle iftarı gündemimizde ve çalışmaları sürdürüyoruz. Ramazan’ın girmesiyle birlikte çalışmaları hızlandırarak mahalle de ki akraba ve komşularımızdan bir miktar ücret toplayarak başladık işe. Ücret toplamın ardından elimizde ki miktara göre yemek menüsünü belirledik. Mahalle İftarımızın menüsünde Mercimek çorbası, Tavuklu ana yemek, Pilav, Yoğurt ve Tatlı olacak. Bir çok esnaf malzemelerin tedariği esnasında elinden gelen yardımı yaptı. Buradan isimlerini açıklayarak teşekkür etmek istiyorum.

Başta mahallemizin bakkalı ŞENOL MARKET’e yaptığı büyük katkılardan dolayı teşekkür ederim. Ardından MERCANLAR GIDA MARKET’e, ÖZMAR MARKETÇİLİK’e, EFENDİOĞLU MANAV’ına, TÜRKMEN TİCARET’e, GÖKTEKİN TİCARET’e yaptığı katkılardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.

Malzemeleri bugün tamamladık ve iftarda servis edilecek Baklava tatlısının bugün açılımı yapıldı. Yarın sabahtan itibaren, masa düzeni, ses düzeneği, aydınlatma, yağmur yağma ihtimaline karşılık çadır sistemi gibi işler yapılacak.

Hayırlı bakalım inaşllah yarın akşam güzel bir şekilde yaparız programı. Bu arada Mahalleli olarak katkı yapan tüm mahalle halkına ayrıca teşekkür ederim.