0

Sağduyulu olmamız gerek

11 Mayıs 2013 Türkiye için acı bir gün. Reyhanlı saldırısında yüzlerce kardeşimizi kaybettik. Öncelikle başta saldırıda hayatını kaybeden Reyhanlı halkına, yakınlarına ve Tüm Türkiye halkına başımız sağolsun diliyorum.

Türkiye olarak zor günlerden, zor dönemeçlerden geçiyoruz bugünlerde. Çözüm süreci derken, PKK’nın çekilmesi derken bir anda Reyhanlı saldırısı ile karşı karşıya geldik.

Kim neden, niye yaptı bilinmez ama bilinen tek şey Türkiye’nin kalkınmasını, gelişmesini, asırlık sorunlarının bitmesini istemiyorlar. İşte bunun için bir takım güçler Türkiye olarak bizleri yıldırmaya çalışıyor.

Reyhanlı saldırısının Eset tarafından yapıldığı yazmaktadır. Ki byük bir ihtimalle altından Eset çıkacak kesin olarak.

Ancak daha saldırının ilk dakikalarında muhalefet liderleri her zaman ki gibi ülkeyi kaosa götürecek, adeta ağızlarından zehir akıtırcasına açıklamalar yaptı. Böyle bir dönemde, böyle bir zamanda böyle açıklama yapan insanların bu ülkeyi sevdiklerine inanmıyorum doğrusu.

Daha dün Osmaniye’de bir savaş uçağımız düştü. O bölgede birşeyler olduğu kesin. Ancak ben inanıyorum ki bu ülkenin güvenlik güçleri, yöneticileri bu durumları klavye başında fütursuzca açıklama yapan insanlardan daha çok seviyor, daha iyi biliyordur.

Reyhanlı saldırısı ile basın yasağı var. Olmalı tabi, böyle bir dönemde halkı kışkırtırsak bizim Suriye’den ne farkımız kalır.

Kıymetli okurlar;
Lütfen sağduyu olalım, tuzağa düşmeyelim. Bu hain planları yapan güçler zaten ülkede bir kaos ortamı oluşturmaya çalışıyorlar. Millet olarak her zamankinden daha fazla birbirimize ihtiyacımız var.
Vesselam…