1

Tebrik ediyorum sayın Başbakanım !

Bugün o kadar yoğunluğuma rağmen görsel ve yazılı medyayı an ve an takip ettim. Dün sabahtan beri aslında millet olarak tamda bugün bu konuşmayı bekliyorduk . Sayın başbakanımızın meclisteki olağanüstü konuşması millet olarak hepimizin gururunu okşamıştır. Hatırımda kaldığı kadarıyla “Bütün dünyaya gözlerini yumsa da, biz Filistinin yanındayız.”.”Türkiye köksüz bir devlet değildir, dostuluğumuz ne kadar kıymetli ise düşmanlığımızda o kadar şiddetlidir.” ve yine “İsrail Türkiye’yi hafife almak gibi, başkalarına benzetmek gibi bir hataya düşmesin ki bedelini ağır öder.” gibi söylemler hepimizin hoşuna gitti. Yine yaralılarımızı ve şehitlerimizi İsrailin bize göndermesini istemesi üzerine “Türkiye kendi yaralı ve şehitlerini kendi alabilecek güçtedir.” diyerek isteklerine sert bir şekilde cevap veren Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha vatnadaş olarak tebrik ederim.

Sanırım sabah iki tane ambulans uçak gönderdik israile, ama bu uçaklar malesef hala dönmedi ülkeye. Bir an önce bu çalışmaların hızlandırılması gerek. Her geçen gün tırmanan bu gerginliğin yarınki ayağıda önemli aslında, Yarın Başbakan ve Genelkurmay başkanı olağan üstü bir toplantı yapacaklar. İnşallah hayırlı bir karar alınır.

Yine NATO ve BM’nin kınamalarını yetersiz bulsamda Uluslararası diplomaside kısmende olsa bir etki oluşturacağını düşünüyorum. Zaten dün olayın hemen ardından Yunanistan, Fransa, İngiltere kınama mesajlarını yayınlamışlardı.

Bakalım bundan sonraki günlerde ne olacak. Türkiye ayağa kalktı işin doğrusu, herkes sağ-sol demeden, hiç bir ideolojik ayrım yapmadan tek beden, tek vücut oldu.

Ayrıca bir ayrıntı daha, Türk hacker grubu İsrail hükümetinin partisinin resmi sitesini hackleyerek ” Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz.” şeklinde Türkçe ve İngilizce yazılarak siteyi kullanılmaz hale getirmişlerdir.