1

Yeşilay Bulancak İlçe Temsilciliğim

Bismillahirrahmanirrahim.

Aylardır çalışmasını yaptığımız Yeşilay İlçe Temsilciliğimizin bugün itibariyle basın açıklamasını yaptık. 21 Mart 2012 tarihinde Türkiye Yeşilay Cemiyeti’miz tarafından Yeşilay Bulancak İlçe Temsilciliği bizlere uygun görüldü. Bugün itibari ile  Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Kültür Merkezi 2. katında Yeşilay İlçe Temsilciliği Ofisimizi  açtık. Çalışmalarımıza burada yürüteceğiz bundan böyle inşallah.

Peki neden Yeşilay?

İlçemizde Bulancak Âb-ı Hayat Derneği ev sahipliği ile ağırladığımız Eğitimci-Uzman Şengül YİĞİT hanımefendi’nin bir önerisi üzerine bizde bir yeşil ışık yandı. Şengül Hanım Yeşilay’ın Bulancak’da şubesi olup olmadığını sorduğunda, biz de yok dememiz üzerine; “Siz neden açmıyorsunuz, hemen başvurun, Bulancak’da bunu sizden iyi yapacak mı var” demesiyle birlikte biz kollarımızı sıvazladık. Ve hemen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Koordinasyon Biriminden Egemen AKYÜZ beyefendi ile irtibata geçtik. Karşılıklı görüşmelerin ardında biz hedeflerimizin olduğu, CV’mizin olduğu bir dosyayı hazırlayarak Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’ne gönderdik. Genel Başkanımız Muharrem BALCI başta olmak üzere tüm Yönetim Kurulu bizleri uygun görerek görevimizi bize tebliğ ettiler.

Bulancak İlçe Temsilciliği’nce Yeşilay’ın Tanımı?

Bizce Yeşilay? Bulunduğumuz çevrede başta sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler olmak üzere tüm kötülüklerden uzak duran, almayan, kullanmayan ve bu hususta farkındalık uyaran bir organizasyondur. Özellikle de bilişim çağının her geçen gün geliştiği ülkemizde ekran bağımlısı olan, bilgisayarların kölesi haline gelen gençlerimiz üzerine çalışma yapılmalı. Bölgemizde Yeşilay’ın faaliyet alanıyla ilgilenecek ikinci bir derneğin/kuruluşun olmaması bu konuda bizde aciliyetin bir göstergesidir.

Yeşilay’la Yeşil Bulancak!

Yeşille mavinin eşsiz bir şekilde buluştuğu bir yerde kurulu olan Bulancak ilçemizde insanlarında Yeşilay’lı olması gerektiğini düşündük. Uyuşturucu kullanımın az olduğu, sigara ve alkol kullanımının istatistiklerin üzerinde olduğu ilçemizde Sağlıklı bir yaşam için Yeşilay gibi örgütün mutlaka hizmet etmesi gerekmektedir. Ahlaki ve sağlık çöküntülerinin yaşandığı ülkemizde bizler de karınca kararınca iyiye, güzele, faydalıya hizmet etmeyi amaçlayan bir kadro olarak Yeşilay’ın Bulancak Temsilciliği’ne adayız. Bulancak İlçe Temsilciği olarak ilçemizde bulunan Sağlık Kuruluşları, Emniyet Müdürlüğü, Okullarla işbirliği içerisinde olarak gençliğimizin ve geleceğimizi muasır medeniyetlere ulaşmayı hedeflemeyi ve bu doğrultuda Yeşilay’ımızı bir adım daha öne çıkarmayı kendimize bir borç biliyoruz.

Bu sebepten dolayı; Bizlere başta Yeşilay fikrini ve desteğini veren çok kıymetli Şengül YİĞİT hanımefendiye, bizleri Yeşilay’a layık gören Genel Başkanım Muharrem BALCI ve Yönetimine, bizlere Bulancak’da ortam sağlayan Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Yönetimi’ne şahsım adına teşekkür ederim.

Ubeydullah GÖKTEKİN