0

Beşiktaş – Maccabi Tel Aviv maçı

Ne güzel bir gece…

İki gündür Türkiye olarak sevinçlerle kapatıyoruz gecmizi, Dün akşam Trabzonspor’umuzun İtalyan takımı İnter’i 1-o mağlup etmesi, bu gecede Beşiktaş-Maccabi Tel Aviv maçı. Bu akşam ki maç maçtan öte bir şeydi bence, aylardır süregelen Türkiye-İsrail gerginliğinin üzerine gelen, adeta bir tokat gibi cevap vermemiz gereken bir maçtı ki, öyle de oldu.

Beşiktaş’ımızın futbolcuları ve stadyumdaki seyirciler adeta gövde gösterisi yaptı, 4’ü kafa ile olan toplam 5 adet gol ile eli kanlı İsrail’in Maccabi Tel Aviv takımına bir ders verdik. Avrupa ve Dünya basınının yarınki gazete başlıklarını hisseder gibiyim, “İsrail’e Osmanlı Tokatı”, “İsrail’in Türk’lere karşı hezimeti”,”Türkler’den Tokat gibi galibiyet…” vs. vs.

Bu akşam müthiş bir akşamdı, bizler televizyonları başında yerimizde duramadık. İsrail’e karşı heralanda verilecek cevap bizi bir kez daha gururlandırıyor.

Bu arada bir ayrıntı daha, Maccabi Tel Aviv takımının 6 oyuncu İsrail ordusundandu, Eli Kanlı İsrail’in eli kanlı 6 askeri bu akşam Türk futbolcuları karşısında adeta hezimete uğradı… Ya Türk askerinin karşısında olsaydı… (!)

Gönül isterdi ki bu akşam tribünlerde Filistin’in, Gazze’nin adı anılsaydı, delinin (!) biri çıkıp orta sahaya Filistin bayrağı dikseydi. Ya da İsrail Maccabi Tel Aviv takımının  kaldığı otele Mavi Marmara şehitlerinin resimlerini assaydı…

daha güzel olurdu sanki…

Neyse 5 tane gol şimdlik yeter onlara…

Daha ne goller atacağız… Bu daha başlangıç İsrail…