2

Bugün benim doğum günüm!

Sözlerime nasıl başlayacağımı bilemiyorum inanın. Hayatımın en mutlu günündeyim bugün. Hayatımın en mutlu doğum günündeyim, tam tamına 25 yaşını bugün itibari ile doldurdum. 25 yaşını doldurduğum için mutlu değilim ama 25 .yılımda bütün sevdiklerimin bana inanılmaz bir sürpriz yapması beni çok duygulandırdı ve çok mutlu etti. İlk defa bu kadar geniş çaplı bir doğum günü kutlaması hazırlandı bana. Sıcağı sıcağına bugünden bahsetmek istiyorum biraz, yıllar sonra tekrar okuduğumda aynı heyecanı hissetmek istiyorum.

Haftalar öncesinde başlayan doğum günü sürprizi çalışmaları…

Sabah saat 10:00 gibi kalktım ve her gün yaptığım gibi derneğe geldik, dernekte yapmam gereken işler vardı gelir gelmez onları hallettim. Öğlen saat 14:00 gibi bir abla olarak değer verdiğim,  Üstad diye hitap ettiğim, Üstad olarak gördüğüm Nursen Hanım’a verdiğim bir yemek sözü üzerine dernekten birlikte ayrıldık.  (Ben farkında değilim ama sürprizin bir parçası olup, dernekten beni uzaklaştırma oyunu imişJ ) Birlikte Giresun’da bir restuarantta yemek yedikten sonra derneğe geçmemiz gerektiğini düşündük ve tekrar derneğe geldik. Ama o hala doğum günü sürprizime dairi bir şey çakmıyorum.

Her şey şimdi başlıyor…

Dernekte bir sessizlik bir durgunluk hakim…

Alt salona girmek için kapıyı açtığım an bir konfeti patladı ve onlarca sevdiğim karşımda, bir alkış ve müzik sesi ile karşılandım. Karşımda ilk annemi gördüm, sonra kıymetli gönül köşkümün sahibini, sonra halalarımı, can dostum diye adlandırdığım canım kardeşim Mücahid’i …

Kısa ve bol fotoğraflı bir sinevizyon hazırlanmış… O sinevizyonu muhteşem bir zevkle ve duygu ile izledim. Sinevizyonun ardından Gönül köşkümün kıymetli sahibi hediyemi bana takdim etti. Hep birlikte ortak olarak aldıkları “Dijital Fotoğraf Çerçevesi”ni hediye ettiler. Daha sonra  üzerinde “ Âb-ı Hayatın Gülen ve Güldüren Yüzü Doğum Günün Kutlu Olsun” yazılı pastanın mumlarını üflemek ve kesmek üzere pastaya yaklaştım.

Doğum günü sürprizimde beni en çok mutlu eden ve duygulandıran bir durum hiçbir kan bağımın olmadığı halde beni gerçekten çok seven, koşulsuz sevdiklerine inandığım Nursen Hanım’a, Sultan Hanım’a ve Sunay Hanım’a çok teşekkür ederim. Slaytların hazırlanmasında emeği geçen Nursen, Feyza, Sultan, Sunay’a nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Hediyemin seçilmesinde, araştırılmasında emeği geçen Gönül köşkümün sahibine, Fatih Enişteme, Mücahid kardeşime, programın hazırlanmasında emeği geçen Şeyma Halam’a, Selma Abla’ya, Hacer Hanım’a çok teşekkür ederim. Doğum günü sürprizime katılan Nurcan Halam’a, Arzu Halam’a, Bilale, Sümeyye, Esra, Saliha, Rukiye, Osman’a, Arzu abla’ya, Arife Abla’ya da ayrı ayrı teşekkür ederim.

İnanın çok duygu dolu bir gün geçirdim, hiç beklemediğim bir ortam, bir gün oldu. Allah emeği geçenlerden binlerce kez razı olsun.

Buradan tekrar Üstad Nursen’in, Gönüllerin Mimarı  Sultan’ın, Feyza kardeşimin ve gönül köşküme bir kez daha minnettar olduğumu söylemek isterim.

İyi ki varsınız… Birlikte kocaman bir aile olduğumuzu, ailemizin her geçen yıl büyüdüğünü düşünmek çok mutlu ediyor beni.