Babama !

Bugün sayfamdaki biryazıya babamın yorum yaptığını gördüm. ve inanın çok mutlu oldum.  Yorumun içeriği aynen şu şekilde ;

“selam
Kıymetli oğlum Ubeydullah,
Yaptığın bu vb. çalışmalardan dolayı seninle gurur duyuyorum. Allah yar ve yardımcınız, Hz. Muhammed (sav) mahşerde şefaatçiniz olsun. Sizi tebrik ediyorum. Hoşça kal.”

Gerçekten insanın hayatta en güzel kişiden duyabileceği, en güzel kelimelerin içinde barındırdığı küçücük cümle topluluğu. Yorumunun altına cevap yazmaya kıyamadım ve cevap olarak özel bir yazı yazmak istedim.

Bu değerli yorumun için öncelikle teşekkür eder, saygılar duyar, ellerinden öperim. Elimizden geldiğince bu güzel çalışmaları yürütme gayreti içerisindeyiz. İnanıyorum ki bu çalışmalar bu kadarcık  da olsa yürüyebiliyorsa o bizim güzelliğimizden değil, uğrunda çalışma yaptığımız kutlu insanın güzelliğindendir. “Babalarınızın sizler için duası çok önemli” der uğranda çalıştığımız o kutlu peygamber. Herhalde bana edebileceğin en büyük duayı ettin baba. Rabbim senden çok çok razı olsun. Zaman zaman büyük yanlışlar yapsak da, unutulması zor hatalar yapsak da biz elimizden geleni yapıyoruz. Zaten dünyaya geliş amacamızda bu değil mi? İMTİHAN, yanlışlar olmasaydı, doğruların güzelliklerin, imtihanın ne kıymeti kalır. Rabbim bizi ve ailemizi imtihanı, doğruları çok yanlışları az olan bir imtihandan geçmeyi nasip eylesin baba.

20 Nisan’a kadar sürecek Salavat kampanyamızda senin dualarına çok ihtiyacım var baba. Elhamdülillah 94 milyona ulaştık. Eğer 94 milyon Salavat’a ulaşmışsak bunda ki en büyük emek senindir. Biz bu çalışmaları yapma arzusunu senden aldık. Allah razı olsun. Selametle kal. Muhammed’le kal…

Herzaman babasını örnek alan, babasıyla gurur duyan, ama sana layık evlat olamayan oğlun (u)beydullah.

One thought on “Babama !

 1. Selamün aleyküm!
  Sevgili oğlum Ubeydullah, yaptığın güzel çalışmalar dolaysıyla yazdığım yorum üzerine klavyeye aldığın bu harika yazın sebebiyle seni tebrik ediyorum.
  Öncelikle, öğrencilik yıllarında sevmediğin, sayısalcıyım diye dışladığın Türkçe’yi bu kadar güzel kullanman çok hıoşuma gitti. Diğer yazılarını da zaman zaman okuyorum. Hepsi gayet akıcı ve güzel mesajlar içeriyor.
  Bana hitaben yazdığın yazının bazı bölümlerinde kendine yüklendiğini hissettim. Bu konuyu unutmaktan başka çaremiz olmadığını sen de biliyorsun. İnşaallah ailecek Hakkın rızasına uygun bir hayatı yaşamak ve bu yaşantıyla hayata göz yummak nasip olur.
  İnşallah daha geniş yorumlarda buluşmak üzere, Allaha emanet ol.
  Dualarım daima sen ve ailemizle beraber. Hoşçakal.

Bir Cevap Yazın