0

Bana facebook profilini söyle…!

Merhaba arkadaşlar, hayatımızın tam ortasına hızlı bir şekilde giren facebook her geçen gün daha fazla gelişiyor. Facebook kullancılarının çoğu günde bir kaç saatini buraya ayırıyor. Durum böyleyken kullanıcıların bir çoğunun yaşam tarzı, düşünce biçimi profillerine yansıyor. Hani meşhur bir söz vardır herkesin bildiği “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” Biz bu sözü günümüzle kıyaslarsak “Bana facebook profilini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” diyebiliriz.

Şahsen benim arkadaş listemde ki kişilerin profillerine baktığımda o kişileri temsil eden bir profil sergilenmiş oluyor. Örnek verecek olursak, kişi Sosyal demokrat ise profilindeki gruplar, hayran sayfaları hep o yönlü oluyor. Yada muhafazakar kökenli bir kişi için temsil ettiği partinin liderinin videoları, resimleri, ilgili hayran sayfaları falan görünüyor. Ya da kişi futbol, edebiyat, mizah vb şeylerle ilgileniyorsa profiller o yönlerde  şekilleniyor.

Siz siz olun eğer facebook da sayfanız varsaüye olduğunuz sayfalara, beğendiğiniz gruplara, ilgilendiğiniz konulara dikkat edin. Kim bilir belki bir gün gelir lazım olur…