Ege-Akdeniz Gezisindeydim!

ug16 Nisan saat 17 sularında Bulancak’tan hareket ettiğimiz gezi ;

Eskişehir’de;

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet KEPEZ Bey’in Eskişehir Şelale Park’taki sabah kahvaltısı ikramı ile başladı. Kahvaltının ardından Eskişehir’in tarihi Odunpazarı evlerini ve Porsuk Çayı etrafından kurulmuş evleri gezildi. Eskişehir Sıcak ve Soğuk Cam yapma atölyelerini, Kervansaray gezilerinin ardından Eskişehir’den yola çıkıldı. Eskişehir hareketiyle birlikte Bilecik’te kısa bir şehir turunun ardından Bursa’ya doğru yola çıktık.

Bursa’da;

Tarihi Ulu Camii, Orhan Gazi, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Tophane, Çınaraltı, Tarihi Bursa Çarşısı, Yeşil Türbe, Emir Sultan gibi önemli şehir gezilerinin ardından Bursa Gemlik’te Bursa Büyükşehir Belediyesi Tesislerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi İl Genel Meclis Üyesi  Hemşerimiz İbrahim ADA Bey akşam yemeği ikramında bulundu. Yemekte çok sayıda Bulancak’lı hemşerimiz bizlere eşlik etti. Akşam yemeğinin ardından Balıkesir Öğretmenevi’ne konaklama yapmak üzere yola çıkıldıç

Balıkesir’de,

Balıkesir Tepesi’ne çıkılarak Balıkesir tepeden izlendi. Balıkesir şehir turunun ardından Balıkesir sahilinde bulunan Akçay Beldesi’ne geçildi. Mükemmel bir sahil şeridi bulunan Akçay’da İskele turundan sonra Edremit üzerinden İzmir’e inilmek üzere yola çıkıldı.

İzmir;

İzmir yolu üzerinde bulunan Bergama Antik Kenti’ne teleferikle çıkılarak ziyaret edildi. Akropolis geziinin ardından İzmir Karşıyaka’ya geçidi. Karşıyaka  kıyı şeridi turu atıldıktan sonra Bornova Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nde Eski Fiskobirlik Başkanı Cemal ÖZTÜRK Bey’in bizlere akşam yemeği ikramı oldu.  Yemekte aramızda Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Gençağ KARAKAŞ Bey’lerde bizleri karşıladılar. Akşam saatlerine kalan İzmir’de meşhur Kordon denilen sahilde güzel bir akşam turu attıktan sonra İzmir Saat Kulesi’ne geçildi. İzmir şehir turunun ardından Kuşadası Öğretmenevi’nde konaklama üzere yola çıkıldı.

Kuşadası-Aydın;

Kuşadası Öğretmenevi’nde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Kuşadası merkezinde kısa bir tur attıldı. Kuşadası’nın önemli yerlerini gezildikten sonra Aydın’a doğru yola çıkıldı. Bu güzergahta Cuma namazı kıldıktan sona Aydın şehir merkezinde kısa bir tur atılarak asıl gezi güzergahı olan Pamukkale’ye gidildi. Muhteşem bir doğa harikası olan Pamukkale’de gezi ekibini serbest bırakarak özgür vakit geçirmeleri sağlandı. Akşam saatlerine kadar kaldığımız Pamukkale’nin ardından Isparta’ya doğru yola çıkıldı

Isparta’da;

Isparta Yeşilay Başkanı Hasan ÖZGÜLEÇ Bey ve Hemşerimiz Raşit KORKMAZ bizleri karşıladı. Bizlere akşam yemeği ikramlarının ardından sonra küçük bir Isparta turu atıldı. Isparta’da bulunan Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin kaldığı evi ziyaret ettikten sonra bir alışveriş merkezinde Isparta’yı temsil eden Gül ürünlerinin olduğu bir mağazada alışveriş yapıldı ve Burdur Öğretmenevi’ne konaklamak üzere yola çıkıldı.

Burdur’da;

Burdur Öğretmenevi’nde kahlvaltı yaptıktan sonra Burdur Şehir merkezi turu atıldı ve Burdur’un 15 km çıkışında bulunan İnsuyu Mağarası’na gidildi. Gümüşhane Karaca Mağaraları, Mersin Astım Mağaraları’na benzeyen İnsuyu Mağarası ziyaretinden sonra Antalya’ya doğru gitmek üzere yola girildi.

Antlaya’da;

Antalya’ya giderken Torosların muhteşem yüksekliğinden geçerek Antalya Kepez ilçesi girişinden Antalya’yı tepeden seyredildi. Antalya Hayvanat bahçesi ziyareti ile başlayan Antalya Şehir turu, Kaleiçi, ve çok sayıda Osmanlı’dan kalma camiler ziyaret edildi. Düden şelaleri ve Manavgat şelale gezilerini içinde kapsayan Antalya’da Akşam yemeği ikramını Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi idaresi gerçekleştirdi. Antalya’da bizlere rehberlik eden İsmail ve Deniz hocamıza teşekkür ederiz.

Konya’da;

Konya Kapu Camii Sabah namazı programı ile başlayan Konya turumuzu, sabah namazının ardından İplikçi Camii, Alaaddin Tepesi, Kültür Park gezisi yapıldı. Ardından Anadolu Gençlik Derneği’nin sabah kahvaltsı ikramından sonra Mevlana Müzesi ziyareti yapıldıktan sonra Konya Kule Site’ye giderek 42.kattan şehir manzarası izlendi. Öğlen saatlerinde Konya’dan ayrılarak Nevşehir’e doğru yola çıkıldı.

Nevşehir’de;

Kapadokyayı içerisinde barındıran Nevşehir’de Ürgüp, Göreme bölgeleri ziyaret edilerek tarihi Peri Bacaları gezileri yapıldı.

Akşam saatlerinden Nevşehir’den ayrılarak Yozgat üzerinden Bulancak’a gelmek üzere yola çıkıldı. 5 gün, 6 gece süren ve 3800 km yol yapılan gezimiz yaklaşık 13 şehri ziyaret ederek bitirmiş olduk. Başka gezi programlarımızda görüşmek dileğiyle…

Bir Cevap Yazın